Vipers a reușit să câștige Liga Campionilor la handbal feminin! În ultimul act de la Budapesta, fosta adversară a Rapidului a trecut cu 28-24 de Ferencvaros. Este al treilea succes consecutiv pentru Vipers în cea mai importantă competiție europeană.

Vipers – Ferencvaros 28-24. Fosta adversară a Rapidului a câștigat Liga Campionilor

Așa cum era de așteptat, a fost spectacol atât pe teren, cât și în tribune, cu ocazia Final Four-ului Ligii Campionilor la handbal feminin.

În jur de 20.000 de spectatori au fost în tribune la Budapesta, însă Ferencvaros n-a avut nicio șansă în finala cu Vipers, fiind învinsă clar: 22-28.

Prima repriză a fost una echilibrată, mai ales spre finalul ei, astfel că la pauză scorul a fost 14-13.