Republica Moldova a învins Polonia cu 3-2 și a furnizat cea mai mare surpriză din preliminariile CE 2024.

Etapa a patra a preliminariilor CE 2024 a produs un adevărat șoc, Republica Moldova reușind să învingă una dintre forțele continentului, Polonia.

Vecinii noștri s-au impus cu 3-2 la Chișinău și au obținut cel mai important succes din istoria de 32 de ani a echipei naționale.

Rezultat șocant în preliminariile CE 2024! Republica Moldova răpune Polonia și obține cea mai mare victorie din istoria de 32 de ani

Republica Moldova a învins Polonia cu 3-2, în preliminariile CE 2024.

Polonezii au început meciul de pe Stadionul Zimbru siguri pe ei și au reușit să deschidă scorul în minutul 12, când Arkadiusz Milik a finalizat după assist-ul lui Robert Lewandowski. Cei doi au făcut „schimb” în minutul 34, când starul de la FC Barcelona a fost servit de autorul primului gol și a dublat avantajul oaspeților.