FK Miercurea Ciuc a fost o echipă fără vlagă în partida cu CS Mioveni, de joi seară, din deplasare. Ciucanii nu au mișcat în fața trupei lui Constantin Schumacher, în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 2. Au cedat cu 1-3!

Formația lui Robert Ilyeș a primit trei goluri în nici 30 de minute, iar prestația jucătorilor l-a dezamăgit pe antrenor, care, după cum a afirmat la finalul întâlnirii, nici nu știa pe cine să înlocuiască în defensivă, fiind dezamăgit de mai toți jucătorii.

FK Miercurea Ciuc, KO la Mioveni: 1-3 cu echipa lui Constantin Schumacher

Încă din minutul 34 a făcut prima schimbare Ilyeș, când scorul era 3-0 pentru CS Mioveni. L-a introdus pe Ervin Bakoș în locul lui Botond Gergely. Linia de fund a ciucanilor a cedat prima dată în minutul 7, când a marcat Remus Guțea, iar 11 minute mai târziu același Guțea făcea dubla. Ștefan Blănaru a reușit apoi să stabilească…