Sepsi a câștigat cu scorul de 4-1 pe terenul Farului, dar conducerea covăsnenilor susține că echipa lui Gică Hagi trebuia să rămână în zece oameni.

În plus, Attila Hadnagy susține că echipa din Sfântu Gheorghe are mereu probleme la Ovidiu și susține că fanii gazdelor au fost penibili.

Attila Hadnagy crede că Sepsi trebuia să fie pe podium în Superliga: „Roșu direct fără dubii!”

Attila Hadnagy a avut doar cuvinte de laudă pentru jucătorii lui Sepsi, dar e convins că Farul ar fi trebuit să rămână cu un om mai puțin pe teren.

În prelungirile primei reprize, Dragoș Nedelcu a scăpat doar cu un cartonaș galben după un fault dur, iar Hadnagy nu își explică decizia luată de arbitrul Adrian Cojocaru.

„Am arătat că suntem o echipă foarte bună în România. Am sărit la fiecare gol, ne-am manifestat zgomotos….