Irina Begu și Ana Bogdan au reușit să se califice lejer în turul al doilea de la Roland Garros după ce au reușit să își învingă clar adversarele pe care le-au întâlnit în primul tur.

Ambele sportive au reușit să se impună în două seturi și și-au aflat deja adversarele pe care le vor întâlni în turul al doilea al competiției din Franța.

Irina Begu și Ana Bogdan, în turul al doilea la Roland Garros

Sportivele din România au reușit să se califice lejer în al doilea tur de la Roland Garros. Irina Begu (33 de ani, 127 WTA) a învins-o pe Julia Riera (21 de ani, 115 WTA) în două seturi, scor 6-2, 6-2, într-o partidă care a durat o oră și 10 minute.

După doar 39 de minute, Irina Begu a reușit să câștige primul set al meciului, după ce și-a câștigat tot serviciul și a reușit și două break-uri în fața…