Germania a făcut spectacol cu Scoția în meciul de deschidere de la EURO 2024, învingând Scoția cu 5-1, iar selecționerul Julian Nagelsmann a spus ce l-a impresionat cel mai mult.

Julian Nagelsmann, selecționerul Germaniei, care a distrus Scoția în primul meci de EURO 2024, a recunoscut că l-a impresionat prestația adversarilor în primele 20 de minute.

Julian Nagelsmann a fost impresionat de cum a jucat Scoția în primele 20 de minute

Germania nu și-a permis niciun pas greșit în meciul de deschidere de la EURO 2024, în care a întâlnit Scoția, și a atacat din primul minut. Ocaziile au curs la poarta lui Gunn, dar Scoția s-a apărat bine în primele 20 de minute, lucru recunoscut și de Nagelsmann la finalul partidei.

Primul gol a venit în minutul 11, dar după reușita lui Musiala totul s-a rupt în jocul scoțienilor. Iar…