Elveția a făcut egal cu Scoția, scor 1-1, în a doua etapă a Grupei A de la EURO 2024.

După meci, presa din „Țara Cantoanelor” a tras o concluzie clară cu privire la jocul naționalei lui Murat Yakin.

Cum a reacționat presa elvețiană după remiza cu Scoția

După ce a spulberat-o pe Ungaria, scor 3-1, în primul meci de la EURO 2024, Elveția a remizat cu Scoția, scor 1-1, la Koln. Presa din „Țara Cantoanelor” a spus că naționala lui Murat Yakin a început foarte prost meciul, mai ales că și-a luat gol încă din minutul 13.

În contextul în care au avut și două goluri anulate pe motiv de ofsaid – Ndoye, respectiv Embolo, jurnaliștii elvețieni au dat vina și pe ghinion, spunând că faza de la primul gol a fost la limită.

„A doua apariție a Elveției la Campionatul European la patru zile după victoria cu 3-1 împotriva Ungariei. Startul a fost nereușit de această dată. Intervenția nefericită a lui Fabian Schär în minutul 13 a…