Echipa masculină Dinamo a avut un start de vis în actualul sezon al în Champions League, obținând o victorie zdrobitoare împotriva danezilor de la Fredericia.

Campioana României s-a impus la o diferență de șapte goluri, iar la meci au asistat, printre alții, și foștii fotbaliști dinamoviști Florin Bratu, Ionel Dănciulescu și Marius Niculae.

Victorie zdrobitoare pentru Dinamo împotriva danezilor în Champions League

Dinamo a început actualul sezon al Ligii Campionilor la handbal masculin cu o victorie consistentă, 37-28 (18-14) în fața echipei daneze Fredericia Handbold Klub. Partida a avut loc în Sala Polivalentă din Capitală și a contat pentru Grupa A.

Echipa antrenată de David Davis Camara a avut un început ezitant, fiind condusă cu 4-7 și 8-11, dar în ultimele 10 minute de dinaintea pauzei nu doar că a recuperat…